خانه » خبری و خواندنی » اخبار و حوادث » آزادی زن جوان ۸سال پس از قتل
 

 

آزادی زن جوان ۸سال پس از قتل

24آزادی زن جوان ۸سال پس از قتل

حکم آزادی زن جوان که به اتهام قتل مرد افغان به پرداخت دیه کامل و سه سال زندان محکوم شده بود، با پرداخت دیه صادر شد.

رسیدگی به این پرونده از صبح ۲۸ تیر سال ۸۷ به دنبال تماس مرد جوانی با پلیس آغاز شد. این مرد به پلیس گفت که پسرعمویش را در اتاقی در ساختمان مخروبه به قتل رسانده‌اند.در پی این تماس تیم بررسی صحنه جرم راهی ساختمان مخروبه شدند.

آنها پس از حضور در محل حادثه با جسد مرد افغان روبه‌رو شدند. فاسد شدن جسد حکایت از آن داشت که مدت زیادی از زمان قتل می‌گذرد. از سوی دیگر بررسی‌های متخصصان پزشکی قانونی از اصابت ضربه جسم سنگین به سر مقتول حکایت داشت.

کشف رد‌پای یک زن در جنایت

آزادی زن جوان ۸سال پس از قتل

در ادامه تحقیقات مشخص شد از چندی قبل زن جوانی به این محل رفت و آمد داشته است. با توجه به اطلاعات به دست آمده در تحقیقات، این احتمال مطرح شد که زن جوان در این جنایت نقش داشته است.

بدین‌ترتیب تحقیقات برای دستگیری او آغاز شد. از طرفی در بررسی‌های کارآگاهان مشخص شد تلفن همراه مقتول نیز به سرقت رفته است.وقتی تلفن همراه مقتول نزد پسر جوانی کشف شد، او ادعا کرد تلفن را از زن جوانی به نام ثریا گرفته است.

دستگیری متهم متواری

با اطلاعات به دست آمده، ثریا بازداشت شد. زن جوان در بازجویی‌های مقدماتی منکر قتل شد ‌اما در ادامه لب به اعتراف گشود: «در جست‌و‌جوی کار بودم که با حفیظ آشنا شدم. او به من گفت در ساختمانشان برای من کار سراغ دارد. همراه او به ساختمان مخروبه رفتم اما به محض ورود به ساختمان متوجه نیت شومش شدم.

آزادی زن جوان ۸سال پس از قتل

 بنابراین سر‌و‌صدا و سنگی را نیز به طرفش پرتاب کردم، اما حفیظ جان خود را از دست داد و من هم از محل متواری شدم.»با توجه به اعترافات متهم جوان، او به بازسازی صحنه قتل پرداخت و پرونده نیز با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. بدین‌ترتیب ثریا در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری محاکمه شد.

اما از آنجا که اولیای دم درخواست قصاص نکرده بودند، زن جوان محکوم به پرداخت دیه کامل و سه سال حبس شد. پس از پرداخت دیه کامل روز گذشته حکم آزادی ثریا امضا شد.

آزادی زن جوان ۸سال پس از قتل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>