خانه » پزشکی و سلامت » علت و درمان سکسکه نوزادان پس از شیر خوردن
 

 

علت و درمان سکسکه نوزادان پس از شیر خوردن

علت و درمان سکسکه نوزادان پس از شیر خوردنعلت سکسکه کردن نوزاد پس از شیر خوردن

ممکن است یکی از نگرانی های شما مادران شیرده سکسکه کردن نوازادتان پس از شیر خوردن باشد. باید بدانید که سکسکه نوزادان پس از خوردن شیر کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست.

 

بیشتر نوزادان پس از شیر خوردن دچار سکسکه می‌شوند. هر کسی ممکن است دچار سکسکه شود، اما وقوع این عارضه در نوزادان و کودکان شایع‌تر است. سکسکه کردن نوزادان پس از شیر خوردن یک امر طبیعی است.

 

در مورد سکسکه بیشتر بدانید
سکسکه در نوزادان با انقباض دیافراگم همراه است. انقباض دیافراگم باعث بسته شدن ناگهانی تارهای صوتی کودکان شده و صدای آشنای سکسکه را ایجاد می‌کند. تعداد سکسکه در هر یک از دفعات متفاوت است و معمولا ۴ تا ۶۰ بار تکرار می‌شود.

علت و درمان سکسکه نوزادان پس از شیر خوردن

علت وقوع سکسکه در نوزادان
به گزارش سماتک به نقل از انجمن خدمات بهداشتی کودکان، جوانان و زنان استرالیا، سکسکه زمانی رخ می‌دهد که دو امر مجزا مانند خوردن و نوشیدن به صورت همزمان انجام شوند. نوزادان به طور معمول در حین شیر خوردن دچار سکسکه می‌شوند؛ اما این عارضه در اغلب موارد دلیل مشخصی ندارد. بر اساس یک فرضیه، زمانی که نوزادان استرس دارند، بیشتر دچار سکسکه می‌شوند.

 

راهبردهای تغذیه
با توجه به دستورالعمل‌های انجمن پزشکان اطفال آمریکا، اگر نوزاد تازه متولد شده در حین شیر خوردن به سکسکه افتاد، بهتر است کمی او را در آغوش خود جابجا کرده و بگذارید آروغ بزند. پس از آنکه سکسکه متوقف شد می‌توانید شیر دادن را از سر بگیرید. اگر سکسکه بیش از ۵ تا ۱۰ دقیقه به طول انجامید، به شیر دادن خود ادامه دهید. انجمن پزشکان اطفال آمریکا معتقد است که این روش بهترین راهبرد ممکن برای جلوگیری از ادامه سکسکه در نوزادان است.

علت و درمان سکسکه نوزادان پس از شیر خوردن

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>