خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » دفن کشد شدگان ایرانی در حج تمتع
 

 

دفن کشد شدگان ایرانی در حج تمتع

سرنوشت دفن کشته شدگان ایرانی حج تمتع

سرنوشت دفن کشته شدگان ایرانی حج تمتع

کدر : سقوط این بالابر بر اثر وقوع طوفان درمسجدالحرام رخ داد که بر اثر آن تعدادی از زائران دچار سانحه شدند. در بین مجروحان و مصدومان، تعدادی زائر ایرانی نیز وجود دارد.

سازمان حج و زیارت اعلام کرد به درخواست خانواده یکی از حجاج ایرانی جان باخته در حادثه مکه، پیکر آن مرحوم در سرزمین وحی به خاک سپرده می شود و اجساد ده نفر دیگر تا ۱۵ مهر به کشور بازگردانده می شود.

«مسعود مجردی» رئیس ستاد مکه مکرمه در حج امسال در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: در پی حادثه تلخ جمعه گذشته در مسجدالحرام ۱۱ زائر ایرانی جان خود را از دست دادند که بر اساس نظر و رضایت خانواده فوت شدگان یکی از زائران در مکه مکرمه دفن خواهد شد که مقدمات دفن ایشان در حال انجام است و بقیه جان باختگان با نظر و رضایت خانواده هایشان به کشور انتقال داده می شوند.

سرنوشت دفن کشته شدگان ایرانی حج تمتع

وی در این باره افزود: اگر طرف سعودی همکاری لازم را در تسریع امور داشته باشد، تا زمان برقراری پروازهای رفت حجاج ، پیکرهای جان باختگان به میهن اسلامی انتقال داده خواهد شد و چنانچه ظرف یکی دو روز آینده نتوانیم جنازه ها را ترخیص و آماده ارسال به ایران کنیم، پیکرهای این عزیزان در اولین پرواز برگشت زائران در ۱۵ مهرماه به کشور ارسال خواهد شد که خانواده های جان باختگان در جریان امر قرار گرفته اند.

 

رئیس ستاد مکه مکرمه در حج امسال در ادامه اظهار داشت: متأسفانه طی حادثه روز جمعه در مسجدالحرام ۳۲ زائر ایرانی نیز مجروح شدند که مصدومین به بیمارستان های مرکز پزشکی حج و زیارت و بیمارستان های سعودی مکه انتقال داده شدند که اغلب آنان به صورت سرپایی درمان شده و مرخص شده اند و تنها ۳ زائر ایرانی در بیمارستان بستری هستند و روند درمان آنان ادامه دارد که انشاءالله بزودی بهبود یافته و به کاروان های خود باز می گردند.

**مدینه منوره غروب جمعه از حضور زائران ایرانی خالی می شود

رئیس ستاد مکه مکرمه در حج امسال با بیان اینکه جمعیت زائران ایرانی حاضر در مکه مکرمه تا پایان امشب به بیش از ۵۳ هزار نفر خواهد رسید، بیان داشت: آخرین گروه از زائران ایرانی روز جمعه از طریق فرودگاه جده وارد عربستان می شوند و همچنین همه کاروان های زائران ایرانی باقیمانده در مدینه غروب جمعه پس از بستن احرام در مسجد شجره این شهر مقدس را ترک خواهند کرد و بدین ترتیب مدینه منوره از حضور زائران ایرانی خالی خواهد شد.

 

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم
ماه، فرو مانَد از جمال محمّد
سرو نباشد به اعتدال محمّدسرنوشت دفن کشته شدگان ایرانی حج تمتع

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>