خانه » خبری و خواندنی » واکنش جالب مردم به وصول بدهی بابک زنجانی
 

 

واکنش جالب مردم به وصول بدهی بابک زنجانی

واکنش جالب مردم به وصول بدهی بابک زنجانی

 

 

بعد از آنکه وزیر دادگستری خطاب به وکیل بابک زنجانی گفت که پول مردم را پس بدهید، عده ای از مردم امیدوار به افزایش وام ازدواج و یارانه ها شدند و عده ای هم خوشحالند که این پول بین همه تقسیم می‌شود.واکنش جالب مردم به وصول بدهی زنجانی و صحبت‌های آقای وزیر

حجت السلام و المسلمین پور محمدی در حاشیه دویست و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: ‌امروز کسانی که ۲ میلیارد از منافع کشور را ازبین بردند با گردن کلفتی ادعای حقوق شهروندی می‌کنند.

وزیر دادگستری در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران در رابطه با ادعای وکیل بابک زنجانی مبنی بر ۵ ماه بازداشت غیرقانونی موکلش که وی آن را نقض حقوق بشر شمرده است اظهار داشت: افرادی که حدود ۲ میلیارد از منابع کشور را تصاحب می‌کنند مدعی حقوق بشر هستند، این افراد باید پول مردم را بازگردانند.

وی بیان داشت: امروز فضا به گونه‌ای شده است که دزدان و گردن کلفتان مدعی شده اند و باید جلوی این گونه اظهار نظرها را هم از خودشان و هم از مدافعان آن‌ها گرفت.

بعد از انتشار این خبر بود که کامنت های بسیار زیر خبر خبرگزاری های مختلف درج شد و تماس ها با رسانه ها برقرار شد تا جویای زمان وازیر پول به حساب مردم شوند.

محمد که شب گذشته خبر را شنیده می گوید: خدا خیرشان بده من دارم ازدواج می کنم و الان خیلی به پول احتیاج دارم. یعنی واقعا بابک زنجانی پول مردم را بدهد به مردم می دهند پول را؟

راننده تاکسی که خبر را از رادیو شنیده بود امیدوار به افزایش یارانه ها بود و میگفت: این فلان فلان شده پول ما رو خورده اگر پول رو برگردونه دولت یارانه ها را افزایش می دهد.

خانم جوانی که صندلی جلو نشسته بود گفت: نه مثل اینکه قرار شده این پول رو بدن بانک ها تا وام ازدواج بدن. برای همین وام ازدواج رو کردن ۱۰ میلیون تومان.

پیرمردی که صندلی عقب نشسته بود گفت: نخیر دخترم! این پول واسه حقوق بازنشسته هاست که میخوان افزایش بدن. اونقدری نیست که بشه وام ازدواج داد.

خانم میانسالی هم که صندلی عقب دست چپ پیرمرد نشسته بود گفت: خدا کنه که سهم هرکی رو بریزن به حسابش. اینطوری بهتره. آقامون حساب کرده که به هر نفر ۵۵ هزار تومان میرسه.

در کامنتها نیز شخصی خود را علی از یکی از شهرستانها معرفی کرده بود و نوشته بود: واقعا پول مردمه؟ یعنی به جیب مردم واریز میشه؟
کامنت دیگری ثبت شده بود که «من پولم رو میخوام؟».

همین گفته ها و شنیده ها نشان می دهد که مردم روی حرف وزیر دادگستری حساب ویژه ای بازکردند و معتقدند که اگر به اذعان شما این پول مردم است، قرار است در کدام بخش برای مردم هزینه شود؟

اکنون موضوعات مختلفی مانند وام ازدواج، یارانه ها، حقوق بازنشستگی، حقوق کارگران، وام خود اشتغالی و هزاران مورد دیگر وجود دارد که کم بود منابع مالی در بودجه آنها به شدت احساس می شود.

از جمله وام ازدواج که یکی از معضلات جامعه تبدیل شده چرا که طبق گزارش ها بانک ها از دادن وام ۱۰ میلیون تومانی خودداری می کنند و می گویند پول نداریم.

اگر این پول به حساب یکی از بانک ها واریز شود و سود ۲۰ درصدی به آن تعلق بگیرد؛ با پول سودش که می شود ماهی ۸۰۰ میلیارد تومان به ۸۰ هزار زوج در کشور می توان وام ۱۰ میلیون تومانی داد.

با توجه به ثبت ۶۸۵ هزار و ۳۵۲ مورد ازدواج در سال، مطابق آمار سازمان ثبت احوال برای سال ۹۴، در ۸ ماه و نیم به همه متقاضیان وام ۱۰ میلون تومانی داد و مشکل وام ازدواج را حل کرد.

حال مردم امیدوار هستند که پول به مردم بازگردانده شود تا مشکلی از مشکلات جامعه حل گردد.

البته یادمان نرفته که اشتغال همچنان یک بحران است، قرار بود طبق وعده ها پس از حذف یارانه پردرآمدها  بودجه لازم برای اشتغال در کشور فراهم شود تا دیگر جوانی نامید از کار به خانه باز نگردد.

به نظر می رسد با تعطیلی دائم و موقت برخی از کارخانه های کشور و همچنین حذف تولیدکننگان کوچک و ورود میلیاردی قاچاق از مبادی مختلف به کشور به ویژه کلانشهرها جوانان همچنان با مشکلات اقتصادی و بیکاری دست و پنجه نرم کنند و روی دیوار آرزوها نقش و نگار همسر و فرزند با شغلی مناسب را نقاشی کنند.

 

واکنش جالب مردم به وصول بدهی بابک زنجانی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>