خانه » پزشکی و سلامت » راه های جلوگیری از بد بو شدن پا ها
 

 

راه های جلوگیری از بد بو شدن پا ها

راه های جلوگیری از بد بو شدن پا ها

بد بو شدن پاها و راه های جلوگیری از آن

بد بو شدن پاها و راه های جلوگیری از آن

راه های جلوگیری از بد بو شدن پاها

آیا شما هم کفش های بد بو دارید؟ آیا بوی بد کفشتان باعث آزار و اذیت شما و دوستانتان می شود؟ پس مطلب زیر را دنبال کنید تا دیگر کفش هایتان بو ندهند.

راه های جلوگیری از بد بو شدن پاها

راه های جلوگیری از بد بو شدن پا ها

کفش ها و کفی های خود را بشویید:

شستن کفش ها و کفی ها می تواند باعث تازه ماندن آنها شود. هرچند استفاده از مواد شوینده و خشک کردن آنها می تواند باعث کاهش مقاومت و پایین آمدن کیفیت کفش و کفی شود.

استفاده از جوراب هایی با قابلیت جذب عرق

استفاده از جوراب هایی با قابلیت جذب عرق:

استفاده از جوراب هایی با تکنولوژی روز و نانو به جای جوراب هایی با الیاف پلاستیکی و حتی نخی می تواند در کاهش بوی بد کفش تاثیر مستقیمی داشته باشد.

کفش های خود را سریع خشک کنید

راه های جلوگیری از بد بو شدن پا ها

کفش های خود را سریع خشک کنید:

پس از تمرین های ورزشی سریعا کفش ها را داخل کوله قرار ندهید زیرا نبود هوا باعث افزایش باکتری های داخل کفش شده و سبب بوی بسیار بدی می شود. پس توصیه می شود حتی المقدور پس از خارج کردن کفش از پا آن را در مسیر جریان هوا قرار دهید و یا با دستمال های حوله ای داخل آن را پر کنید تا به خشک شدن سریع تر آن کمک کنید.

استفاده از اسپری های ضد عرق:

این یک تاکتیک استفاده شده برای دوندگان دوی ماراتون، برای جلوگیری از تاول پا می باشد. بیشتر رطوبت داخل کفش به خاطرعرق پا می باشد. اگر بعد از استفاده از این اسپری ها پاهای شما عرق نکند شما به نتیجه بسیار خوبی رسیده اید چون از رشد و تکثیر باکتری ها جلوگیری کرده اید. ولی این کار را باید با احتیاط انجام دهید تا مطمئن شوید اسپری برای شما ایجاد حساسیت نمی کند. می توانید اسپری را به قسمت کوچکی از پا اسپری کنید و تاثیر آن را طی یک روز ببینید که آیا پای شما به آن حساسیت دارد یا نه.

استفاده از دئودورانت پا:

برای پاهای خود از دئودورانت استفاده کنید. ممکن است باعث خشک شدن پاهایتان شود ولی تاثیر مستقیم بر باکتری های بد بوی پاخواهد داشت. توصیه می شود همانند اسپری های ضد عرق این دئودورانت را نیز با احتیاط مصرف کنید.

محل نگهداری کفش:

کفش ها را در جاهای خشک و خنک نگه دارید. هوای سرد باعث کاهش رشد باکتری داخل کفش می شود. اگر بتوانید محلی خشک و خنک را برای نگهداری کفش های تان پیدا کنید کمک بزرگی به خودتان کرده اید.

راه های جلوگیری از بد بو شدن پا ها

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>