خانه » دسته‌بندی نشده » اوباما در لیست طرفداران هلاری کلینتون
 

 

اوباما در لیست طرفداران هلاری کلینتون

اوباما در لیست طرفداران هلاری کلینتون

 146553851632360814

شکی نبود «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری آمریکا، از «هیلاری کلینتون» هم‌حزبی‌اش به‌عنوان وارث خود حمایت می‌کند، اما تنها سؤال این بود که چه وقت؟ برای اوباما این زمان سه‌شنبه‌صبح بود. ساعاتی پس از پررنگ‌ترشدن احتمال نامزدی هیلاری کلینتون، اوباما در یکی از اتاق‌های کاخ سفید نشست و مشغول ضبط‌کردن پیامی ویدئویی شد که در آن به‌طور قطعی و رسمی اعلام کرد: «من با او هستم».
بااین‌حال کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون این ویدئو را پنجشنبه‌شب منتشر کرد تا به اوباما فرصت دهد با «برنی سندرز»، رقیب هیلاری، دیدار و او را آماده شنیدن چنین خبری کند. ساعاتی پس از دیدار آشتی‌جویانه باراک اوباما با برنی سندرز، رئیس‌جمهوری آمریکا در تلاشی برای متحدکردن دموکرات‌ها علیه «دونالد ترامپ»، نامزد نهایی جمهوری‌خواهان، به‌طور رسمی حمایت خود را از هیلاری کلینتون اعلام کرد. سندرز هم پس از جلسه یک‌ساعته خود با باراک اوباما، اگرچه گفت کمپین او به «انقلاب سیاسی» خود ادامه خواهد داد، اما هم‌زمان برای دیدار با هیلاری کلینتون و متمرکزشدن بر مبارزه علیه دونالد ترامپ اعلام آمادگی کرد.
سناتور ورمونت در جمع خبرنگاران گفت سه‌شنبه‌شب مختصرا با کلینتون صحبت کرده و به خاطر کمپین قوی‌اش به او تبریک گفته است: «مشتاقم در آینده‌ای نزدیک با کلینتون دیدار کنم و درباره چگونگی همکاری برای شکست دونالد ترامپ و ایجاد دولتی که دربرگیرنده همه ماست و نه‌تنها یک درصدی‌ها، صحبت کنم».
اوباما در پیام ویدئویی‌اش چنین گفت: «من موافق او هستم. فکر نمی‌کنم تاکنون کسی به اندازه او واجد شرایط گرفتن این پست باشد». اوباما گفت به‌عنوان کسی که ۲۰ بار با کلینتون، در جریان انتخابات سال ۲۰۰۸ مناظره کرده، بر ویژگی‌های مثبت او واقف است. باراک اوباما گفت در دوره وزارت خارجه هیلاری کلینتون قدرت قضاوت، استواری و تعهد هیلاری کلینتون به ارزش‌های آمریکایی را از نزدیک دیده است و برهمین‌مبنا از او حمایت می‌کند.
حمایت اوباما از هیلاری کلینتون اگرچه قابل پیش‌بینی بود، اما زودتر از زمانی که انتظار می‌رفت اعلام شد؛ به‌ویژه آنکه «جو بایدن»، معاون ریاست‌جمهوری آمریکا و بسیاری از اعضای حزب دموکرات گفته بودند باید به سندرز زمان داد تا خود به این نتیجه برسد نمی‌تواند نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری باشد.
اوباما در این ویدئو از هواداران سندرز نیز تشکر کرد اما از همه آنها خواست در انتخابات ماه نوامبر به هیلاری کلینتون رأی دهند. اوباما با سرسختانه‌بودن مبارزه حزب دموکرات، همچنین گفت می‌داند از نظر برخی رقابت‌های این دوره، حزب دموکرات را به دو قسمت تقسیم کرده است، اما همین حرف را هشت سال پیش نیز می‌زدند. به گفته رئیس‌جمهوری آمریکا درست مثل هشت سال پیش، ‌میلیون‌ها آمریکایی (نه‌تنها دموکرات) برای اولین‌بار رأی می‌دهند و مشارکت آنها در انتخابات به‌واسطه کارزار برنی سندرز بوده است که کمپینی باورنکردنی به راه انداخت.
اوباما در ادامه این ویدئو با شرح برخی از برنامه‌های سندرز، گفت: «من این هفته با او دیدار داشتم و از او به خاطر در مرکز توجه قراردادن مسائلی مانند نابرابری اقتصادی، نفوذ بی‌اندازه پول بر سیاست ما و آوردن جوانان به این روند، تشکر کردم. پذیرش این پیام‌ها می‌تواند به پیروزی ما در ماه نوامبر کمک کند و مهم‌تر از آن، حزب دموکرات را قوی و درنهایت آمریکا را قوی‌تر کند».
کاخ سفید اعلام کرده است حمایت اوباما از کلینتون برای برنی سندرز خبر غیرمنتظره‌ای نبوده و رئیس‌جمهور آمریکا در هفته گذشته سه بار با سندرز گفت‌وگو کرده و قاعدتا اعلام حمایت اوباما برایش غیرمنتظره نبوده است.

اوباما در لیست طرفداران هلاری کلینتون

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>