خانه » آرایش و زیبایی » چگونه بهترین عطر را انتخاب کنیم
 

 

چگونه بهترین عطر را انتخاب کنیم

چگونه بهترین عطر را انتخاب کنیم

انتخاب عطر مناسب برای ما و افرادی که در اطرافمان وجود دارند امری بسیار مهم می باشد و اگر در انتخاب نوع عطر ، زمان و مکان استفاده از آن به یک سری نکات  دقت نکنیم می تواند برای کسانی که در کنار ما هستند بسیار آزار دهنده باشد .

انتخاب عطر مناسب

عطر و اماکن عمومی :

همانطور که می دانیم یک سری افراد به بوهایی نظیر عطر و ادکلن بسیار حساس می باشند بنابراین بهتر است در مکان های عمومی بسته که تهویه کمی نیز دارند نظیر داخل اتوبوس ها، هواپیما و امثال اینها از این مواد معطر استفاده نکنیم و در عوض تا جایی که می توانیم به بهداشت فردی خود دقت بخرج دهیم.

چگونه بهترین عطر را انتخاب کنیم

افرادی که دارای حساسیت به بوهای معطر می باشند قادر به تشخیص ضعیف ترین رایحه ها نیز بوده و از این لحاظ اذیت هستند. دلیل آن شاید بدین خاطر باشد که این افراد دارای گیرنده های شیمیایی حساس تری نسبت به سایر افراد می باشند اما در هر حال پژوهشگران هنوز نتوانسته اند دلیل اصلی حساسیت را کشف کنند. از علایمی که در این افراد نمود پیدا می کند می توان به سردرد، سرگیجه، آبریزش چشم، تنفس سخت و یا حمله آسمی اشاره نمود البته بعضی از عطرها می توانند مشکلات بسیار جدی تری نیز در این افراد ایجاد کنند.

نکات استفاده از عطرها و  ادکلن :

حتما سعی کنید نکانی که در زیر بیان می شوند را در نظر بگیرید

دقت داشته باشید که در طول روز بیش از یک مرتبه از عطر و ادکلن استفاده نکنید.

بهتر است بجای اینکه مستقیما عطر را به لباس و یا بدن خود بزنید آن را دوبار در هوا اسپری نموده و بعد از بین آن عبور کنید به این صورت بیش از حد بوی عطر نخواهید داد.

همچنین می توانید بجای استفاده از عطرها از دئودورانت ها و مواد شوینده معطر برای بدن استفاده کنید تا دیگر نیازی به استفاده از عطرها نباشد.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>