خانه » گردشگری » معرفی روستای بدون مرد برزیل / عکس
 

 

معرفی روستای بدون مرد برزیل / عکس

روستای بدون مرد در برزیل (+عکس)

روستای بدون مرد در برزیل (+عکس)
در این روستا عشق بی معنی هست. زن سالار ترین روستای جهان در برزیل میباشد. شاید این خبر تا حدی برایتان جدید باشد.روستایی وجود دارد که در ان به سختی می توان داماد پیدا نمود.دختران این روستا به شدت بدنبال پسر مورد علاقه خود می گردند اما اثری از هیچ گونه پسری نیست.بیشتر قانون و مقررات این روستا زن سالاری است و خانواده هایی که موفق به ازدواج شده اند نیز از وجود مردان خود محرومند.

در جنوب شرق برزیل روستایی وجود دارد که صاحب زیبا ترین و خوشکل ترین دختران است.در این روستا طبق عرف روستا مناصب مهم در اختیار بانوان است.هر چند مردان بارها تلاش نموده اند تا موقعیت های اجتماعی خود را ارتقا دهند قادر به این کار نبوده و همچنان زنان جلودار کارهای مهم روستا می باشند.

 

حتی زنان صاحب نفوذ در بخش کشاورزی روستا بوده و به خوبی از پس ان تا کنون برامده اند.در روستای Noiva do Cordeiro برزیل زنانی که موفق به تشکیل خانواده و زندگی شده اند به مدت یک هفته از وجود همسر خود محرومند.

روستای بدون مرد در برزیل (+عکس)

مردان خانواده جهت کار کیلومترها مسافت را طی می نمایند تا برای خانواده ارتزاق روزی نمایند.انها مجبورند تا اخر هفته در محل کار خود بمانند و تنها قادرند تعطیلات اخر هفته را در کنار خانواده سپری نمایند.

 

از دیگر رسومات عجیب این روستا این است که هنگامی که پسران به سن ۱۸ سال تمام می رسند حق ماندن در روستا را نداشته و باید کسب و کاری برای خود در خارج از روستا پیدا نمایند.

 

به همین علت هیچ مردی در روستا وجود ندارد و دختران در حسرت دیدن یک پسر می مانند.روستا بیش از ۶۰۰ زن دارد که اکثر انها دختران جوان و زیبارو هستند.در باورهای اهالی اینطور نقش بسته است که سنگ بنای این روستا را زن زناکاری بنا نهاده که در زمانهای قدیم به علت زنا از کلیسای کاتولیک اخراج و به اتفاق فرزندانش در این منطقه ساکن شده است

نلما فرناندس که ۲۳ سال سن دارد می گوید بسیاری از دختران روستا از نظر زیبایی در منطقه نظیر ندارند اما چه فایده که پیدا نمودن همسر در اینجا بسیار سخت است.

 

وی می افزاید اگر مردی را در این روستا پیدا کنید یا متاهل است یا یکی از اقوام نزدیک مانند عمو یا دایی است.وی می گوید رویای عاشقی از اینجا رخ بربسته است .عدم وجود همسر مناسب بر تعداد دختران مجرد روستا افزوده است.خانم فرناندس می افزاید هر جوانی که در این روستا بخواهد با دختری ازدواج نماید باید قوانین زن سالاری را پذیرا باشد.

 

در سال ۱۹۴۰ کشیش کلیسا ب نم انیسیو پرییرا با دختر ۱۶ ساله ای را در روستا به همسری می گیرد و برای خود قوانینی را وضع می نماید.وی به زنان دستور می دهد حق ندارند موزیک گوش دهند یا موهای خود را کوتاه نموده و همچین هیچ زنی حق نوشیدن الکل را ندارد.هنگامی که کشیش در سال ۱۹۹۵ فوت می نمایند زنان تصمیم می گیرند به هیچ مردی اجازه ندهند بر انها حکمرانی نماید

 

 

از اولین اقدامات زنان این بود که کلیه نهادها را از وجود مردان پاکسازی نمودند

 

 

روسالی فرناندس زن ۴۹ ساله می گوید ما قلبا به خدا اعتقاد داریم.اما لزومی نمی بینیم که به کلیسا برویم و جلو کشیش مراسم ازدواج خود را برگزار نماییم.این ها همه قوانینی است که مردان برای خود وضع نموده اند.

 

وی می افزاید در خیلی از موارد زنان بهتر از مردانند.هنگامی که دعوایی رخ می دهد به روش خودمان انرا حل می نماییم.اینجا هیچ کس بر دیگری ارجح نیست و همه با هم برابرند.اخیرا همه اهالی روستا پولی جمع کرده اند و تلویزیون صفحه تخت بزرگی برای خود خریداری نموده اند.

 

 

روستای بدون مرد در برزیل (+عکس)

منبع : پارس ناز

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>