خانه » عکس » عکس های ورزشی و ورزشکاران » گابور کرالی پیرترین فوتبالیست یورو ۲۰۱۶
 

 

گابور کرالی پیرترین فوتبالیست یورو ۲۰۱۶

گابور کرالی پیرترین فوتبالیست یورو ۲۰۱۶

گابور کرالی دروازه بان نام آشنای تیم ملی مجارستان با ۴۰ سال سن از مسن ترین بازیکنان حاضر در یورو ۲۰۱۶ فرانسه می باشد. گابور کرالی در ۱ آپریل سال ۱۹۷۶ به دنیا امده است. کرالی با ۱۰۳ بازی ملی بیشترین بازی ملی را برای مجارستان انجام داده است. کرالی با همان شلوار مشهورش در زمین فوتبال در ذهن علاقمندان به فوتبال تداعی می کند. کرالی برای فوتبال دوستان ایزانی نیز چهره ی ویژه ای است چرا که وی با علی دایی اسطوره ی فوتبال کشورمان در تیم هرتالین برلین آلمان هم بازی بود و به همراه علی دایی روزهای بسیار خوبی را در هرتا پشت سر گذاشته اند.

گابور کرالی

تیم ملی محارستان در سال های ۱۹۶۴ و ۱۹۷۲ در رقابت های یورو حضور داشته است و پس از آن تا سال ۲۰۱۶ از حضور در مرحله ی پایانی این رقابت های مهم و معتبر جا مانده است. برند اشتوک سرمربی مجارستان احتمالا از حضور گابور کرالی در دروازه ی این تیم بهره خواهد برد و این دروازه بان معروف در کارنامه ی ملی خود حضور در رقابت های یورو را نیز تجربه خواهد کرد. کرالی ۴۰ ساله در عرصه ی باشگاهی نیز بعد از حضور مستمر در سطح لیگ های معتبر اروپایی در سن ۴۰ سالگی به باشگاه هالاداس مجارستان پیوست. هالاداس همان باشگاهی است که کرالی فوتبال خود  را از آن جا آغاز کرده و گفته می شود دلیل حضور این بازیکن در این تیم برای بازنشستگی از میادین فوتبال است. باید دید که کرالی و تیم ملی مجارستان بعد از مدت ها غیبت در سطح اول اروپا در مسابقات ۲۰۱۶ فرانسه چطور در برابر حریفان خود ظاهر خواهند شد. تیم ملی فوتبال مجارستان با تیم های پرتغال، ایسلند و اتریش در یک گروه قرار دارند.

گابور کرالی

گابور کرالی پیرترین فوتبالیست یورو ۲۰۱۶

از دیگر بازیکنان مسن حاضر در این رقابت ها شی گیون دروازه بان کهنه کار تیم ملی جمهوری ایرلند است. شی گیون نیز در خاطر فوتبال دوستان ایرانی نقش بسته است چرا که وی به همراه تیم ملی ایرلند با متوقف کردن تیم ملی فوتبال ایران در دوبلین مانع از صعود کشورمان به مسابقات جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن شد. شی گیون با ۴۰ سال سن از مسن ترین بازیکنان حاضر در فرانسه است. گیون تنها بیست روز از گابور کرالی کوچک تر است. این دروازه بان باتجربه ۱۳۳ بازی ملی برای سبزپوشان ایرلند انجام داده و از این حیث رکورد دار است و از سال ۱۹۹۶ همواره در عضویت تیم ملی کشورش بوده است. این دومین حضور گیون در رقابت های یورو می باشد. گیون در رقابت های یورو ۲۰۱۲ سنگربان اصلی ایرلند در این مسابقات بود. این دروازه بان با ثبات فوتبال ایرلند در عرصه ی باشگاهی در تیم های بلکبرن، نیوکاسل، منچستر سیتی و آستون ویلای انگلیس دوران کم نوسانی را پشت سر گذاشته است. گیون به مدت ۱۲ سال سنگربان باشگاه نیوکاسل انگلیس بود. در حال حاضر شی گیون در باشگاه استوک سیتی انگلیس عضویت دارد و عمدتا در این تیم نیمکت نشین است. تیم ملی جمهوری ایرلند در مسابقات یورو ۲۰۱۶ فرانسه با تیم های ایتالیا، بلژیک و سوئد هم گروه است و هدایت این تیم در این مسابقات بر عهده ی مارتین اونیل می باشد.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>