خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » ایران و عربستان برای حج رفتن در سال ۹۵ به توافق نرسیدند.
 

 

ایران و عربستان برای حج رفتن در سال ۹۵ به توافق نرسیدند.

ایران و عربستان برای حج رفتن در سال ۹۵ به توافق نرسیدند.

عدم توافق ایران و عربستان بر سر حج 95 + تفاهم نامه حج 95ایران و عربستان برای حج رفتن در سال ۹۵ به توافق نرسیدند.

ایران و عربستان برای حج رفتن در سال ۹۵ به توافق نرسیدند.

 رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین دور مذاکرات با مسئولان حج سعودی گفت: در پنج بند تفاهم‌نامه پیشنهادی با سعودی‌ها به توافق نرسیدیم؛ وزارت خارجه عربستان نیز راهکاری برای حمایت کنسولی ارائه نداد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان حج و زیارت؛ سعید اوحدی که در رأس هیئت ایرانی برای برگزاری دور دوم مذاکرات حج امسال به عربستان سفر کرده بود از بازگشت هیئت ایرانی مذاکره‌کننده حج به کشور خبر داد.

وی ادامه داد: در خصوص پنج بند تفاهم‌نامه پیشنهادی با سعودی‌ها به توافق نرسیدیم؛ از طرفی وزارت خارجه عربستان راهکاری برای حمایت کنسولی زائران پیشنهاد نداد و روز یکشنبه آخرین فرصت برای اعلام نظر آنان تعیین شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: متأسفانه به‌دلیل دخالت دیگر دستگاه‌های عربستان در تنظیم متن پیشنهادی تفاهم‌نامه، نتوانستیم روی پنج بند به توافق برسیم و مجدداً با وزیر حج عربستان دو تماس طولانی داشتیم و وی وعده کرد که پنج بندی را که مغایر با اصل عزت و کرامت زائران ایرانی است بتوانند حذف کنند اما بر اساس اعلام وی، این اقدام  نیاز به هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشورش دارد.

اوحدی افزود: درباره موضوع خدمات کنسولی نیز متأسفانه هیچ راهکاری از سوی سعودیها و وزارت امور خارجه آن کشور پیشنهاد نشد؛ از این رو هیئت ایرانی به تهران بازمی‌گردد و روز یکشنبه آخرین فرصت برای سعودیها تعیین شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان در راس هیئتی شش‌نفره سه‌شنبه هفته گذشته برای برگزاری دور دوم مذاکرات حج تمتع امسال عازم جده شد.

حفظ کرامت، عزت و حرمت زائران ایرانی، تضمین برای تأمین امنیت حجاج، ارائه راهکار برای حمایت و پشتیبانی کنسولی زائران ایرانی اعزامی به حج، صدور ویزای حجاج ایرانی در داخل کشور از مهم‌ترین محورهای مورد تأکید هیئت ایرانی در مذاکرات حج بود.

ایران و عربستان برای حج رفتن در سال ۹۵ به توافق نرسیدند.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>