خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » زردچوبه عاملي بر تقویت حافظه و قدرت تمرکز افراد
 

 

زردچوبه عاملي بر تقویت حافظه و قدرت تمرکز افراد

جدیدا خواص تازه ای از زرد چوبه پخش شده است که ما آن را با شما به اشتراک می گذاریم ایج مطالعات جدید حاکی از آن است که مصرف زردچوبه برای تقویت حافظه و قدرت تمرکز مربوط با افزایش سن موثر است

زردچوبه عاملي بر تقویت حافظه و قدرت تمرکز افراد

 

 

زردچوبه

زردچوبه عاملي بر تقویت حافظه و قدرت تمرکز افراد

. علاوه بر این در افزایش انرژی، آرامش و رضایت تاثیر بسیاری دارد.محققان دریافتند ترکیب زرد در زردچوبه مربوط به ماده‌ای به نام کورکومین است که در بهبود حافظه و تمرکز در بزرگسالان نقش بسیاری دارد. مطالعات گذشته نشان داده است که کورکومین به سرکوب خاطرات تلخ در موش‌ها، تسکین روده و بهبود زخم‌ها کمک کرده است. محققان استرالیایی اظهار کردند شواهد جدید حاکی از تاثیر این ماده در ذهن افراد است.

 

محققان این بررسی را بر روی ۶۰ داوطلب با سنین ۶۰ تا ۸۵ سال انجام دادند. این شرکت‌کنندگان به دو گروه تقسیم شدند و مورد بررسی قرار گرفتند. به گروهی از آنها کورکومین و گروهی دیگر دارونما داده شد که نتایجی به همراه داشت. این بررسی به مدت چهار هفته انجام شد.

 

در این مطالعه مشخص شد شرکت‌کنندگانی که از کورکومین استفاده کرده بودند در امور کامپیوتری و هوشیاری بهتر عمل کردند همچنین احساس خستگی و استرس آنها کاهش یافته و به آرامش آنها کمک بسیاری شده بود. این اولین مطالعه بررسی اثرات کورکومین بر خلق و‌خوی افراد مسن بود. محققان امیدوارند روزی از کورکومین برای مداوای بیماری‌ها استفاده کنند.

زردچوبه عاملي بر تقویت حافظه و قدرت تمرکز افراد

منبع: روزگار

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>