خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » برجام چه نتایجی داشت؟؟
 

 

برجام چه نتایجی داشت؟؟

برجام چه نتایجی داشت؟؟

یک مذاکره کننده هسته‌ای ایران نوشت: اگر تنها دستاورد مذاکرات برجام بسته شدن پرونده پی ام دی باشد، باز هم می‌توان نتایج برجام را ارزشمند دانست، چه برسد به این که مختومه شدن پرونده پی ام دی تنها یکی از دستاوردهای درخشان مذاکرات هسته‌ای بوده است.

 

برجام چه نتایج داشت؟؟

یک مذاکره کننده هسته‌ای ایران نوشت: اگر تنها دستاورد مذاکرات برجام بسته شدن پرونده پی ام دی باشد، باز هم می‌توان نتایج برجام را ارزشمند دانست، چه برسد به این که مختومه شدن پرونده پی ام دی تنها یکی از دستاوردهای درخشان مذاکرات هسته‌ای بوده است.حمید بعیدی‌نژاد، مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران در کانال شخصی تلگرامش نوشت: یادآوری برخی وقایع گذشته از باب تذکر سودمند است. مقام معظم رهبری سال گذشته در چنین ایامی در سال گذشته در روز ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ در دانشگاه امام حسین (ع) در پاسخ به انتظارات زیادی‌خواهانه آمریکایی‌ها برای حل و فصل مسائل مربوط به پی ام دی با قاطعیت فرمودند که جمهوری اسلامی به‌هیچ‌وجه اجازه مصاحبه و بازجویی از دانشمندان هسته‌ای خود را نخواهد داد.

برخی از شخصیت‌ها و جریانات سیاسی که در جریان جزییات مذاکرات نبودند این بیان مهم را به دو گونه تعبیر کردند؛ یا آن‌را هشداری علیه تیم مذاکره کننده دانستند یا آن را به مثابه ایجاد یک مشکل اساسی در مذاکرات و شکل‌گیری یک بن‌بست در حل مباحث کلیدی مذاکرات قلمداد کردند. اما هر دو جریان اشتباه می‌کردند. این بیان قاطع رهبر انقلاب که در راستای مواضع تیم مذاکره کننده هسته‌ای بود نقش مهمی در تبیین مواضع اصولی کشورمان برای طرف‌های ۱+۵ داشت و در نهایت نیز با ادامه مذاکرات، حل و فصل بحث پی ام دی بدون آن که هیچ‌ یک از دانشمندان هسته‌ای کشور مورد مصاحبه قرار بگیرند نهایی شد و این پرونده بسیار پیچیده مختومه شد.

اما برخی از همان شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی که با صراحت کامل حل و فصل نهایی موضوع پی ام دی را غیرممکن می‌دانستند، امروز اصرار دارند که برجام هیچ دستاوردی برای کشور نداشته است. آن‌ها که با عمق خطر و پیچیدگی پرونده پی ام دی آشنایی دارند می‌دانند که اگر تنها دستاورد مذاکرات برجام بسته شدن پرونده پی ام دی باشد، باز هم می‌توان نتایج برجام را ارزشمند دانست، چه برسد به این که مختومه شدن پرونده پی ام دی تنها یکی از دستاوردهای درخشان مذاکرات هسته‌ای بوده است.

 

برجام چه نتایج داشت؟؟

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>